1346. Melyik halnak nem kell levegőztető és vízmelegítő?
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
A standardnak esetenként külső és belső (pl. "vérmérséklet", taníthatóság) tulajdonságok is elvárásai, de a hullámos papagáj esetén ez a külső jegyekre korlátozódik.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
Az európai vadmacska (Felis silvestris silvestris), nagyon hasonlít az általunk ismert házimacskákhoz. Emiatt a az életterük is gyakran ugyanaz, így gyakori a kereszteződés köztük és a szabadon élő házimacskákkal. Sajnos egyáltalán nem szelídíthetők. Lássuk, hogyan élnek!
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
Leírásából nehéz eligazodni, hogy a kutyusnak milyen jellegű duzzanatai és hol jelentkeznek. Mivel tüzelést említ, feltehetően ezzel függ össze és az ilyenkor kialakuló hormonális változások (ösztrogén szint emelkedése) állhat a jelenség hátterében. Ha ez ismétlődő hüvelyelőeséssel is társul, akkor a kutya ivartalanítása illetve az előesett hüvelynyálkahártya plastikázása a megoldás.
Kérdését olvasva elállt a lélegzetem, hogy 17 éves kutyája vemhes és egyáltalán felmerül a kérdés Önben lehet-e probléma. Röviden válaszolok, ha tényleg vemhes, és nem egy hatalmas hasűri daganat miatt nőtt meg a has mérete, akkor sürgősen ki kell vizsgálni a kutyát, szív-vérkeringés, máj-, vesefunkciós vizsgálatokat kell elvégeztetni. Ha ezek megfelelőek, és valóban vemhes, akkor lehet várni az ellést, felkészülve arra, hogy lehetnek komplikációk. Ha nem jók az eredmények, akkor kezelést kell alkalmazni, támogatni a szervek működését. Esetleg a megelőző műtéten is el lehet gondolkodni, de csak akkor, ha az állat egészségi állapota megengedi az altatást. Szóval a helyzet nem egyszerű és számos kockázatot rejt magában.
Ha a szőr hullása természetellenesen sok - pld. nagyobb foltokban -, akkor ajánlatos orvoshoz fordulni, egyéb esetben a jelenség természetes is lehet, pl. őszi vedlés.
A nyúl folyamatosan ivarzik és a petesejt leválás csak a párzáskor történik meg. Ezért tart ilyen sokáig az ivarzás. Legegyszerűbb módja a probléma megoldásának az ivartalanítás. A hormonális fogamzásgátlásra is van mód, bár erre kifejezetten törzskönyvezett készítmények nem állnak rendelkezésünkre.
A tolltépés leggyakoribb oka az unalom, de előfordul, hogy valamiféle szőr-bőr betegsége van. Az első esetben mindenképpen párt kellene neki szerezni, illetve nagy méretű kalitka szükséges sok-sok játékkal és mégtöbb foglalkozás, beszélgetés, törődés! A második lehetőség miatt viszont jó lenne megmutatni állatorvosnak.