1356. Házinyúl: ilyen a helyes tartás, gondozás, etetés
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
A macskák fájdalmait nehéz vészrevenni, mert híresek arról, hogy elrejtik a szenvedésüket. Ráadásul sok szer nem is csillapítja a fájdalmaikat. Lássuk, milyen gyógyszereket alkalmazhatunk, ha segítségre van szükségük!
Mit csinál két kis airedale terrier és kaukázusi pásztorkutya keverék a Hargitán?
A növények és a virágok jellegüknél fogva figyelemfelkeltők, az illatuk, a megjelenésük, a hűvös árnyékuk nagyon csábító mind nekünk, mind háziállataink számára. Ezért, ha kutyánk van, nem árt, ha növényeink állatbarátok...
Annyi csodálatos szeglete van a világnak, amit feltétlenül meg kell ismernünk! Egyik közülük a Yosemite Nemzeti Park. Hogyan kapta a nevét? Mekkora területen fekszik? Milyen az állatvilága? Lássunk egy kis összefoglalót!
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.