1356. Házinyúl: ilyen a helyes tartás, gondozás, etetés
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
A macskák fájdalmait nehéz vészrevenni, mert híresek arról, hogy elrejtik a szenvedésüket. Ráadásul sok szer nem is csillapítja a fájdalmaikat. Lássuk, milyen gyógyszereket alkalmazhatunk, ha segítségre van szükségük!
Mit csinál két kis airedale terrier és kaukázusi pásztorkutya keverék a Hargitán?
A növények és a virágok jellegüknél fogva figyelemfelkeltők, az illatuk, a megjelenésük, a hűvös árnyékuk nagyon csábító mind nekünk, mind háziállataink számára. Ezért, ha kutyánk van, nem árt, ha növényeink állatbarátok...
Annyi csodálatos szeglete van a világnak, amit feltétlenül meg kell ismernünk! Egyik közülük a Yosemite Nemzeti Park. Hogyan kapta a nevét? Mekkora területen fekszik? Milyen az állatvilága? Lássunk egy kis összefoglalót!
Előfordul, hogy nem alakul ki a megfelelő csontos koponya. Esetleg agysérv vagy vízfej is lehet, ha nagyob a feje. Vigye el szakemberhez, egy alapos röntgen- vagy ultrahangvizsgálat ki fogja deríteni.
Nem igaz, az aranyhörcsög - különösen, ha ellés után van - ehet sajtdarabkát, tehéntúró-golyócskát, de még eleven szöcskét is!
Távolból nem tudom megítélni, hogy "jól tették"-e. Ha egy állat szenved és javulásra nincs remény, akkor segíteni kell rajta, néha sajnos ilyen formában. A másik kutyus biztos sokáig nem felejti még el a barátját, de idővel biztos beletörődik a hiányába.
Mikor gyerekkoromban hörcsögeim voltak, akkor semmi gondot nem jelentett az elválasztás. Egyszerűen szoptak, amíg ők akartak, aztán mikor tudtak, akkor ették a szilárd eledelt. Papát szerintem akkor kellene visszatenni, mikor a kicsik már elég nagyok, szőrösek, önállóak. De ekkor is csak óvatosan, odafigyelve, nehogy rájuk támadjon. Talán legjobb, ha nem is kerülnek össze, csak ha már a kicsik teljesen felnőttek vagy elkerültek otthonról. Szerintem gond nélkül elfogadják majd egymást.
A fokhagyma nem káros, maximum büdösek lesznek tőle. Egyék, ha szeretik. Csirkemájat is kaphatnak, de ne sokat. Főleg fiatal állatoknál túl lehet adagolni az A-vitamint túlzott májetetéssel. A leírt tápadagolás megfelelő, de én azért még a csirkehúst is megfőzném, biztos, ami biztos alapon, mert tartok a salmonellózistól. És az is igaz, hogy a helyes táplálással sok betegség megelőzhető!