1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése. Az általad is említett kezdeti elváltozások jól gyógyulnak Betadine oldatos ecsetelésre. Ha a kórkép súlyosbodik mindenképp fordulj bőrgyógyászatra szakosodott állatorvoshoz.
Az orsóférgesség tüneteinek észlelése után beadott féreghajtó tabletta azonnal hat. Egyébként az orsóféreggel való fertőződés után csak hetekkel, hónapokkal később jelentkeznek a tünetek. A féreg lárvái viszont az eb szervezetében - ún. "vándorló lárva" stádiumban - sokáig jelen lehetnek és időnként tüneteket is okozhatnak. Ezért a féreghajtó tabletta beadását többször kell megismételni (negyedévente célszerű), függetlenül attól, hogy ürít-e férget az állat.
Semmilyent.
Annak, hogy egy állat a normális táplálékfelvétel mellett fogy, több oka lehet: - nem megfelelő tápanyagellátás (hiába eszik sokat, ha a táplálék összetevője nem megfelelő) - emésztési zavarok - felszívódási zavarok - a belső elválasztású mirigyek működési rendellenessége (hormonális zavar) - parazitózis - idült, sorvasztó betegség (daganat, krónikus máj-, veseelégtelenség, stb.) Azt írtad, hogy a kutyádnak jó az általános állapota és más tünetet nem észleltél rajta. Feltételezve, hogy jó minőségű táplálékot kap, a legvalószínűbb, hogy a kutyának az emésztéssel vagy a tápanyagok felszívódásával van problémája (lehet mindkettő is). Ennek elbírálása állatorvosi feladat, kiegészítő vizsgálatokat igényel (vérvizsgálat, bélsárvizsgálat), így pontos választ nem tudok adni a kérdésedre. Javaslom, hogy kutyádat vidd el az állatorvosodhoz, ha lehet, vigyél egy kevés friss bélsarat is.
Szerintem abból nagyobb baj nem lehet, ha megmutatja konzultáció céljából egy másik szakembernek is a cicát, hisz több szem többet lát. A "reménytelenséggel" kapcsolatban tényleg csak akkor lehetne érdemben nyilatkozni, ha látná az ember az elváltozást.