1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A cica lázas, ezt leesés nem okozhatta. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A vércukorszint megállapításának legpontosabb módszere a vérben mért cukorérték. A vizelet csak tájékoztató, nem mindig pontos. Egyébként vissza kellene vinni a kutyust a kezelőorvoshoz, aki mindnen bizonnyal vérvizsgálatot rendel el, amiből majd látszik, hogy mi okozta a görcsöket, hipoglikémia vagy egyéb ok, pl. epilepszia. Előfordulhat valóban ún. szteroid indukálta hiperglikémia, ami idővel rendeződhet, de ezt is a vérvizsgálat tisztázhatja. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Pedig el kellene vinni állatorvoshoz, eltávolítani azt a képletet és nem ártana szövettani vizsgálatot is csináltatni belőle. Ha daganat, annak nincs helye az állaton. Ha nem az, akkor pedig megnyugszanak.
1./ Állatorvosi vizsgálat - mert szervi baja lehet. 2./ Az előző lemenéskor valamitől megijedt és ennek a hatására jelentkezik a tünet.
Kedves Kérdező! A problémát tartási,takarmányozási hiányoságok okozzák leggyakrabban. Helyszínen kell állatorvosnak látnia. Dr Puskás Gábor