1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A kutyus álvemhes. Ez egy teljesen normális élettani folyamat kutyáknál, Galastop oldat vagy BRK tabletta a megoldás. Azért érdemes kezelni, mert emlőgyulladásra és emlődaganatokra hajlamosít, ha sokáig elhúzódik. A gyógyszerek receptre állatgyógyászati patikában kaphatók.
A nálunk alkalmazott készítmény neve Werfachor A.U.V., de nagyon ritka az, hogy eredményes a kezelés és ilyenkor műtétre kerül a sor.
Vissza kell vinni az állatorvoshoz, az elváltozástól függ, hogy (hosszú!!!) kezeléssel (szemcseppezés) eltűntethető-e a homály. Ha nem súlyos, akkor jó esély van rá, hogy elmúljon.
Ez a kocsonyás valami nagy valószínűséggel csigapete, ebből kelnek majd ki az ifjonc vízicsigák. Érdemes a vizet valamilyen csigairtó szerrel kezelni, vagy ha lehetséges, csigaevő fajokat beszerezni (ilyenek például a botiák) a csigák túlzott elszaporodásának megfékezése végett!
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!