1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A kép alapján lehet mechanikai sérülés, vitaminhiány, de gombás fertőzés is. Érdemes lenne felkeresni a helyi állatorvost a pontos diagnózis és célzott kezelés végett.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetekkel járó gerincsérv esetén csak abban az esetben várható javulás, ha a gerincvelő sérülése még nem visszafordíthatatlan. Sajnos ez a fajta elváltozás idős németjuhász kutyáknál elég gyakori. A következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal - a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ezt folytassa 3 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, akkor valószínűleg a gerincvelőt visszafordíthatatlan károsodás érte. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Üdvözlöm! A víz savanyításához patikában kapható aszkorbin savat, azaz C-vitamint javaslok. Ezt 10 g-os tasakokban lehet venni. A vitorláshal, ha huzamosabb ideig az aljzaton van, nem mozog és nem eszik, akkor ott biztosan baj van!
A levedlett régi tollak helyett újak nőnek, amik előbb tolltokban, vagyis viaszos hártyában fejlődnek ki, majd lepattogzanak a kifejlett tollról. ha huzamosabb ideig, hetekig nem válik le a hártya a tollról, akkor kézzel óvatos dörzsöléssel le lehet segíteni. Ha nagyon problémás a vedlés, úgy az esetleges vedlési problémákat okozhatja vitaminhiány, de az un. circovírus is.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához! A dudor lehet vérömleny, tályog, de akár daganat is...