1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Minden papagáj tartható házban, ha egy igazán értelmes, kedves madárra vágyik, akkor egy kézzel nevelt nagypapagájt válasszon!
Ha a vérzés elállt, akkor gond nem lehet. Az elkövetkező napokban csak lágyeleséget és vizet tegyen a madár elé. (lágyeleségek: reszelt gyümölcsök, zöldségek, túró, sajt, gyári készítmények CÉDÉ, Orlux) A későbbiekben fontos az ülőrúd helyes megválasztása. Természetes faág, kb. 1,5/2,5 cm-es átmérőkkel. Csőrkoptató is szükséges, szépia, fenyőtoboz, csőrkoptató (gipszből).
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Véleményem szerint a madár tojó. Ez rövid időn belül kiderül (tojásrakás).
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)