1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Mind a három kismalacot meg kellene mutatni állatorvosnak, nem csak a szemprobláma miatt, hanem ez a viselkedés adódhat vitamin- vagy nyomelemhiányból, esetleg nem jutnak elég táplálékhoz. Mindenesetre ez nem normális, meg kell találni az okát, és kezelni kell!
A törött lábat minden esetben rögzíteni szoktuk egy merev kötéssel, hogy a törött csontvégek jól forrjanak össze. A kötést legalább 4 hétig viselnie kell a kis állatnak, amit idönként orvosi felügyelet melett le kell cserélni. Az esetleges fertőzések ellen antibiotikum adása javasolt, amit bélflóra-regenerálóval kell kiegészíteni, és természetesen nagyon fontos a vitaminok nagyobb dózisban történő adása is. A törött lábat, vagy akár a kötést a társak piszkálhatják, ezért javasolt a beteg állatot külön tartani.
A fog kieshetett teljes gyökérrel, ilyenkor már nem nő ki a fog újból, esetleg bent maradhatott egy gyökérdarab, akkor regenerálódhat a fog. Ha a törpehörcsög nem szeretne enni, az sosem jelent jót. Elképzelhető, hogy a foghiány akadályozza meg őt az evésben. Meg kell próbálni összeaprítani az eddig is kapott eleségét, és így adni neki. Ha ennek ellenére sem szeretne enni, el kell vinni állatorvoshoz.
Az álvemhesség megjelenése és tünetei nem ritkák a nyusziknál. Ha nem jelentkezik túl gyakran, illetve a kísérő tünetek enyhék, akkor nem lesz ebből egészségügyi problémája az állatnak. Amennyiben gyakrabban fordul elő, és hosszan tartó a folyamat, illetve egészségügyi romlást jelent a nyuszinál, érdemes elvégeztetni a műtétet. Az operáció nem változtatja meg a kis állat viselkedését.
A szem és a bőr tünetek összefügghetnek, de nem valószínű, hogy a szemcsepp az oka. A leírtak alapján nagyobb baj lehet a malaccal, ami mindenképp kezelést igényel. Depresszió nem jellemző rájuk.