1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Miután fiatal kutyáról van szó, nem lenne helyes itt találgatni, mindenképpen az lenne a jó, ha mielőbb megmutatná állatorvosnak!
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.Elképzelhető,hogy bőrdaganatról van szó,de a bágyadtság miatt egy általános kivizsgálásra is szükség lenne.
Kalcium-tablettát vásárolj kutyádnak, nagyobb állateledel-boltokban biztosan megtalálod, a vitaminoknál keresd! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az igaz, hogy ebben az életkorban a hasmenéssel járó problémákat nem szabad elbagatelizálni, mert annak akár súlyos következményei lehetnek, de azért nem kell minden hasmenéses baj esetén azonnal a legrosszabbra gondolni. A vírusos fertőzések esélye ilyenkor nagy, de egy egyszerű gyomorrontás is okozhat ilyesmit. A kiskutyák új gazdihoz kerülésekor egyébként is szükség van 2-3 napra az alkalmazkodáshoz. Ha a kiskutya a hasmenést leszámítva egyébként élénken viselkedik, és hajlandó enni is (valamnt nem hány), akkor ezt valami diétával lehetne a legkönnyebben helyrehozni. Javaslom, adjanak neki péppé összetört csirkenyakat ragacsosra főzött rizzsel összekeverve (2/3 rész pépes nyak+1/3 rész főtt rizs). Ez már nagyon sokaknak segített!
Kevés mennyiségű csipa és tüsszögés még nem a világ vége, de ha ez sűrűbben fordul elő,akkor mindenképp vigye orvoshoz,mert komolyabb problémák bevezető jele lehet. A wc-re szoktatást ecet segítségével lehet megpróbálni. Ha az alomtálcán kívül pisil a nyuszi, azt rögtön fel kell takarítani,illetve a pisis almot a wc-be lapátolni. A feltakarítás után az adott helyet ecettel is át kell törölni,hogy ne érezze máshol a vizelet szagát,mint a wc-n. Nálam ez ecet szaga vált be,amit nem igazán kedvelnek, de ezzel nehéz leszoktatni a rágásról. A megoldás inkább ,az ha valami mással le tudja foglalni magát. pl.: wc papír karton gurigája betöltheti ezt a funkciót.