1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A hanghatás elleni ún. deszenzibilizáló tréninggel. Ennek részletes leírása meghaladja ennek a fórumnak a lehetőségeit. Amennyiben igényli, keressen meg elérhetőségeimen. Üdv: Stefan Siman
Kedves Károly! Nem derül ki, hogy a vásárolt szukának mik a kórelőzményi adatai, azaz a korábbi vemhességek során adódott-e valamilyen probléma. Amennyiben lehetséges erről is meg kellene próbálni információt gyűjteni. Így nehéz megmondani, hogy az egyszeri ellési komplikációk okoztak-e valamilyen károsodást. A sikeres fedeztetés érdekében a következő alkalommal az ovuláció idejét kellene meghatározni, ezt progeszteronszint - vizsgálattal, illetve a hüvelykenet citológiai vizsgálatával lehet, ezt állatorvosától kérheti. A vérzés valamilyen felszálló fertőzés következménye is lehet, ezt is figyelembe kell venni a következőkben.
A hasvízkór tipikus tüneteivel találkozott. Sera Baktopur Direkt vagy Dezinfekt-Aquafurán ill egyéb állatorvos által javasolt antibiotikumos kezelésekkel lehet próbálkozni, de a gyógyulás általában csak korai felismerés és kezelés esetén lehetséges. A hasvízkór az egészséges, megfelelően táplált, jó körülmények között élő halakat nem támadja, ennél a betegségnél (is) a gyógykezelési próbáknál sokkal fontosabb - és hatékonyabb - a megelőzés! A kezelés megfelelő szerek és adagolás esetén is gyakran sikertelen ilyen esetekben, mivel alapvetően a legyengült halakat támadja meg könnyebben a betegség.
A patkányok etetése során jól lehet felhasználni az állati eredetű takarmányokat is, de túl sokat nem szabad belőlük adni. A tapasztalatok szerint a patkányok szívesen megeszik a macska száraztápokat (nem a konzerveket!), a lisztkukacot, reszelt sajtot, kevés túrót, esetleg más húsféléket. A lényeg: csak keveset egyszerre.
Mindegy, hol szedte össze. Sürgősen féreghajtás kellene a cicádnak. Vidd orvoshoz minél előbb!