1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Amennyiben nincs közük rendszeres torzsalkodás, úgy nyugodtan együtt tarthat két hímet. Ha két tojót próbálna egy kalitkában tartani, úgy sokkal nagyobb esélye lenne a veszekedéseknek.
Az odú látványa serkenti a költésre való hajlamot, de ha nagyon "tavaszt érez" a tojó, akár a kalitka sarkában is tojást rakhat.
Elég rosszul hangzik. Sajnos nem sokat tehet. Természetesen állatorvosnak meg kell mutatni, de nem valószínű hogy tud segíteni.
Első ellésnél előfordulhat, hogy az anyai ösztönök nem teljesen alakulnak ki, ha van az anyának teje, a kicsik nem maradhatnak táplálék nélkül, vagy meg kell próbálni összezárni a kicsikkel, és figyelni szoptat-e, ha nem fejni kell, vagy tejpótló tápszerrel szemcseppentővel etetni a kicsiket.
Valószínűbb,hogy egy tályogról van szó. Ha rovarcsípés,az másnapra akár el is múlik teljesen. Ellenkező esetben vigye állatorvosához,aki ki fogja tisztítani a tályogot,és szépen gyógyulni fog.