1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A törpehörcsögök valóban szinte egyáltalán nem isznak vizet, a folyadékot lédús, friss, vegyszermentes zöldfélékkel tudjuk számukra biztosítani. De nyáron, nagy melegben, vagy ha egy-két napig nem tudjuk őket ellátni friss zöldséggel, önitatót is használhatunk. Az itatóedény tisztaságára azonban fokozottan ügyeljünk és azt jó minőségű, de mindenképpen "buborékmentes" ásványvízzel töltsük fel. A törpehörcsögöknek is szükségük van megfelelő mennyiségű mozgásra és szórakozásra. Nem tartom valószínűnek, hogy kis kedvence halálát a túlzásba vitt mozgás okozta volna.
Ha továbbra is ilyen változatos életet biztosítanak "kis tigrisük" számára és szinte családtagként kezelik, nem valószínű, hogy rombolni, unatkozni vagy szomorkodni fog. A felnevelése során ügyeljenek a következetességre. Fontolják meg az ivartalanítását, amit már az ivarérettség elérése előtt javasolok elvégeztetni.
Feltételezem, hogy a túl korán választották el az anyjától, így nem volt módja elsajátítani a "cicabeszédet." Szerencsére, mint ahogy azt helyesen megfigyelte, testbeszéddel is ki tudja fejezni magát, tehát pl. ha éhes, odaül a tálja elé és magukra néz. (Nagyon helyes lehet...) Tanácsom, hogy beszéljenek sokat hozzá. Nem azért, hogy emberi beszédre tanítsák, hanem hogy megszokja a kommunikáció e formáját is. Ha lehet, vigyék időnként baráti cicatársaságba! Olvass tovább! Így kommunikál a cicánk a farkával Hogyan gondozzuk a cukorbeteg macskát?
Mindenképpen meg kell várni, hogy teljesen tünetmentes legyen az előző teki, majd egy alapos takarítás, fertőtlenítés (terrárium, tárgyak stb.) és 1-2 hetes újabb várakozás után lehet őket összeengedni.
A tünetek alapján a macskának gombás bőrbetegsége van. Ez emberre is átterjedhet, ezért mielőbb vigye orvoshoz. A betegség egyébként jól kezelhető és ahogy növekszik a cica, könnyebben gyógyul.