1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Lehet bolhás, lehet allergiás, lehet tele a bűzmirigye, de lehet még millió más oka. Most hogy már "tiszta seb " talán ideje állatorvoshoz fordulni.
Nem gondolom, hogy a jelenség valamint az Ön és a kutya egész napos együttléte között szoros összefüggés lehetne. Lehetőleg minél később vigye ki, játsszon vele intenzíven, hagyja sokat szimatolni hogy jól lefáradjon. Tegye neki a folyosót lehetőleg minél kényelmesebbé, a pihenőhelyére pedig tegyen egy Ön által viselt, kidobásra itélt ruhadarabot, amely intenzíven tartalmazza az Ön illatanyagait.
Kedves Zsófi! Vigye vissza a cicát állatorvosához,és kérjen további vizsgálatokat. Egy vérvétel mindenképpen ajánlott. Laborvizsgálattal lehet diagnosztizálni többek között a veleszületett vírusos betegségeket. Ilyenek a leukózis, a macska AIDS és a fertőző has-és mellhártyagyulladás.
Ha valóban szeretne megszabadulni a bolháktól, valamennyi a családban élő állatot egyszerre és folyamatosan kezelni kell több hónapon át.. (az esetleg a családban élő macskákat is!) Számtalan készítmény van forgalomban, legjobb ha megkérdezi állatorvosát, melyik éppen elérhető. A készítmény kiválasztásánál lényeges a kiskutyák kora ! Én ilyen fiatal állatoknál a Frontline sprayt szoktam javasolni, mert könnyen és pontosan adagolható mind a kölyköknek, mind az anyának, mind az esetleg a családban élő többi állatnak. Macskáknak is. Vissza a kategória többi kérdéséhez » Vissza a többi kérdéshez »
Megnyugtatom, az influenzavírusok macskákat (és kutyákat) nem jelentenek veszélyt.