1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg szájüregi probléma okozza.
A szoptatás alatt megnövekszik az állatok energia felhasználása, mivel sok sok tejet kell termelniük. Nyugodtan adhat 1,5-2x annyi tápot, mint eddig, és a széna továbbra is korlátlanul álljon a rendelkezésére. A nyuszik ivóvízszükséglete is megnövekszik ilyenkor, így ajánlatos arra is oda figyelni. Sok sikert a kis nyuszikhoz!
A vázolt tüneteket többféle betegség is okozhatja. Csak néhány ezek közül: - Kandúrok rivalizálása során gyakran ejtenek sebeket egymáson, és ezek rendszerint bőrgyulladást okoznak sebekkel, tályogokkal, pörkökkel - Mivel a kandúrok nagy területet járnak be, és sok kóbor macskával van lehetőségük találkozni, akár rühösség is lehet a háttérben. - A "bűzmirigyek" megbetegedése gyakran ekcémás, pörkös bőrgyulladást is okozhat - Cukorbetegség is járhat bőrgyulladással stb. stb. Mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni.
Az nem valószínű, hogy e miatt el fog pusztulni. Jobb párban tartani őket, de nem egyformán reagálnak az egyedüllétre. Amelyik nagyon egyedül érzi magát, azon látszik. Főleg a gazdája veszi észre azonnal, hogy egész másképp viselkedik mint amikor párban voltak.
Rövidebb-hosszabb ideig műkönnyel (van humán és állatgyógyászati készítmény is) kiválthatja a "méreg drága" Optimmunet. Azért nem árt, ha konzultál a kezelő állatorvosával is, mert az eset súlyosságától, milyenségétől sok minden függ. Így pl. antibiotikum és szteroid adására is szükség lehet.