1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Több teknős együtt tartása során elkerülhetetlenül rangsor alakul ki az állatok között. A rangsorban feljebb álló egyed elnyomja az alatta lévőt, ami folyamatos stresszhatást okoz számára. Ennek következtében sérülékenyebbé válik az adott állat (növekedés lelassul, betegségekkel szemben fogékonyabbá válik, stb.) A probléma csak súlyosbodhat, ha jelentős méretbeli különbségek is vannak az állatok között. Első körben érdemes megpróbálni külön etetni a két teknőst. Ha ez nem válik be a külön tartás is felmerül. Nem szabad elfelejteni azonban, hogy valamilyen betegség is okozhatja az étvágytalanságot (akár a stressz következményeként). Ilyenkor állatorvosi segítségre is szükség lehet.
Paraffin olajat szájon át, 0,5-1 decit, akár többször is. Amennyiben nem oldódik meg, állatorvoshoz kell fordulni.
A vízipálma mérgező. Állatkereskedésben lehet venni olyan vízinövényeket, amiket adhat az ékszerteknőseinek.
A bőrgyógyászat sajnos tipikusan az a terület, amit "látni kell". A csíkos jelleg nem tipikus kinézete egyik bőrbajnak sem, hacsak nem a vakarózás miatt lett ilyen alakú; a piros kiütések bőrgyulladásra utalnak. Azt tudnám javasolni, hogy Milbemax tablettát próbáljon vele megetetni, 2 alkalommal, 2 hetes időközzel. Ez a tabletta egy széles spektrumú féreghajtó, amivel kezelhet még esetleges atkaságot (rüh), bolhásságot, előnye még, hogy nagyon apró, könnyű "belecsempészni" a cica ennivalójába... Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A tünetek alapján a macskájának, valószínűleg vírusos (calici, herpes) "náthája" van. Sajnos gyógyszeres kezeléssel a betegség nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető. Tapasztalatom szerint az ilyen állatok idővel elaltatásra kerülnek a súlyosbodó tünetek miatt. A gyógykezeléshez hozzátartozik, az állat immunrendszerének megerősítése erre kifejlesztett szerekkel, amiket állatpatikában be tud szerezni.