1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A mocsári teknős eszmei értéke 50.000 forint! Szigorúan védett faj, otthoni tartása tilos, 2008. novembere óta szerepel a Természetvédelmi Világszövetség Vörös Listáján is. Bármennyire is a szívéhez nőtt, sajnos meg kell tőle válnia. A mocsári teknős a sík vidékek iszapos területein, álló- vagy lassan folydogáló vizeiben él. Keressen neki napsütötte, sűrűn benőtt erdei tavat, vagy ligeterdővel szegélyezett holtágat, mivel csak víz közelében él meg, és engedje szabadon!
A kutyus kora önmagában még nem zárja ki a betegség lehetőségét. Javasolt lenne még röntgenfelvételt készíteni, vérvizsgálatot lyme-kórra, esetleg ha indokolt liquor vizsgálatot. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Feltehetően az alomban lesz holt magzat, de egészséges is. Ez utóbbiak azonban fokozottan terheltek az öröklődő betegségekkel ( farkastorok, dysplazia, vérzékenység stb.) Mindenképpen az ellést követően állatorvosi vizsgálat és szigorú szelekció szükséges.
A szobában tartott díszmadarak vedlése általában folyamatos, de ha mégis sokallná az elhullajtott tollakat, és a csipogást is túlzásnak találja, vigye el állatorvoshoz,.
Egy ilyen általánosságban felett kérdésre nem lehet pár mondatban válaszolni. Megfelelő szakkönyvek olvasását, illetve az internet böngészését javaslom ha több információt szeretne megtudni.