1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Ez egy relatív gyakori "probléma" kölyökállatoknál. Leszoktatni, az Ön által említett nevelés, rászólás az egyetlen megoldás. Max. egy-két hónap és elmúlik ez a rossz szokás... :)
Feltehetően a probléma nagyobb fájdalmat és kellemetlenséget jelent nap mint nap kutyájuk számára, mint amivel az altatás és a műtét járna. Megfelelő műtét előtti vizsgálatokkal, megfelelő altatási és fájdalomcsillapítási protokollokkal kutyusuk biztonságosan altatható, és fájdalma nagyban csökkenthető. Amennyiben állatorvosukban megbíznak, és ő azt ajánlotta, hogy műteni kell a kutyát, feltétlenül hallgassanak Rá!
A macskák rendkívül érzékenyek a különböző vegyszerekre, főleg a rovarirtó készítményekre. Komoly elhullással járó mérgezést tudnak okozni, ide tartozik a Chemotox is. Természetesen ha otthon van a macska és a betévedt csótány miatt Chemotoxot használ, csak akkor válik mérgezővé, ha a macska felnyalja azt, egyébként nem. Úgyhogy nyugodtan jöhet a macska. De óvatosan!
Az állatoknak adható fogamzásgátló készítmények sokkal veszélyesebbek, mint amiket az emberek használnak. Akár egyszeri használatuk esetén is komoly mellékhatások lehetnek. Ezek közül leggyakoribb a gennyes méhgyulladás, de növelik az emlődaganat kialakulásának esélyét is.Minél többször/tovább alkalmazzuk őket, a mellékhatás kialakulása annál valószínűbb. Ezen komoly lehetséges mellékhatások miatt,személy szerint, nem javaslom használatukat. A műtéti ivartalanítás sokkal veszélytelenebb, és végleges megoldást biztosít. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A párban tartott papagájok kevésbé kötődnek a gazdájukhoz. Hogy mennyire távolodik el a hullámos tojó, az a ragaszkodásának mértékétől is függ. A szelíd madár mellett az újonnan érkező is gyorsabban szelídül.