1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Tudtommal sajnos hazánkban nincs erre lehetőség, csak kisállatok esetében van hamvasztás. A megoldás legálisan általában az ATEV nevű cég szokott lenni, amely állati hullák elszállítására szakosodott, és helyben kell érdeklődni az elérhetőségük iránt, több kirendeltségük van országszerte. Az ezzel járó, településtől függő, esetenként tetemes költségekre lehet állami támogatást kérni, bár nem egyszerű az eljárás.
A furcsa tünetek viselkedészavarra utalhatnak. Javasolt lenne a macska ivartalanítása.
Kedves Zsuzsa! Minden, ami nem megszokott, az kórósnak tekintendő. Tehát nem az a kérdés, hogy beteg-e a madár, hanem az, hogy kell-e, lehet-e kezelni. Ehhez azonban látni kellene a problémát. Lehet, hogy csak odatapadt, besűrűsödött szemváladék (csipa), lehet, hogy valamilyen szövetszaporulat ("árpa", daganat). Forduljon a helyi állatorvoshoz, aki szükség esetén megadja a legközelebbi specialista elérhetőségét. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán
Üdvözlöm! A megnagyobbodott hasú macska esetében sajnos csak azt tudom mondani, hogy egy hasi ultrahang vagy RTG, illetve a hasüreg tartalmának vizsgálata (egy tűvel történő mintavétel) nélkül nem lehet pontosat mondani, mindenképp el kéne vinni állatorvoshoz. A másik macska esetében számos bőrprobléma (pl paraziták, allergia, stb) felmerül,. szintén meg kéne vizsgálni, esetleg mintát venni a füléből (fülrüh?). Javaslom, keressen olyan állatorvost, aki megvizsgálja a macskát.
Az optimális hőmérséklet meghatározása legegyszerűbben egy hőmérő segítségével lehetséges. Az ideális hőmérséklet leopárdgekkó számára kb. 26-32 fok. Talajfűtők számtalan méretben és teljesítményben léteznek, így érdemes egy terrarisztikai szaküzletben érdeklődni, hogy melyik típus a legmegfelelőbb az adott körülményekhez. Izzóból is többféle létezik. A keletkező hőmérsékletet az izzó teljesítménye és az elhelyezés távolsága is befolyásolja. Hőmérő nélkül nem lehet ezeket pontosan megállapítani!