1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Kedves Állattartó! A legyek elleni védekezés mindig is egy kényes területe volt a külső élősködők elleni kezeléseknek. Van forgalomban kifejezetten legyek elleni "spot-on" készítmény, hatásáról vegyesek a visszajelzések. Repellens hatású nyakörvet is árulnak, mely leírásában a legyek azonban nem szerepelnek. A fő problémát az esetlegesen a közelben tartott haszonállatok szokták jelenteni, a trágyában szaporodó legyek százával szokták ellepni kedvenceinket is. Érdemes az állatok kezelését a környezeti gyérítéssel együtt végezni. Állatpatikákban, állatorvosánál akár mindkét módszerre alkalmas terméket is talál. A fülön, farokvégen keletkező nedvező sebeket minél hamarabb el kell látni, kifejezetten legyek elleni sebolajjal bekenni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Javasolom, egy kutyaiskola, kutyakiképző segítségét, akár háznál is.
Forduljanak állatorvoshoz a megfelelő kezelésért, ha nem javul.
A hullámospapagáj alapvetően monogám, de mivel a hím hajlamos a "félrelépésre" (különösen, ha a tojó tojásokon ül), nem ajánlott másik tojót a kalitkába engedni. Felesleges veszekedésekhez vezetne, illetve zavarná a szaporodás menetét. Nem valószínű, hogy a mostani költés eredményes, de erről meggyőződhet, ha megtapintja a tojásokat és azok hidegek, vagy egy lámpa fénye felé fordítva áttetszők. Ekkor a tojásokat el kellene venni, hogy a következő költés sikerét ne akadályozzák.
Nehéz eset, hosszú kórtörénet. Azt tudnám javasolni, hogy keressenek fel egy másik állatorvost, aki esetleg jobban ért ehhez a területhez... Levélen keresztül nehéz jó választ adni, de feltétlen szükség lenne egy teljes vérlaborra, pajzsmirigyfunkcióra is, ha még nem készült. Valószínűleg allergiás eredetű problémával állunk szemben. A hosszabb távú szteroid-kezelésnek számos nem szerencsés következménye is lehet...