1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Feltétlen keressen fel egy állatorvost! Lehet allergiás (asthmás) eredetű, vagy akár pl. gyulladásos probléma is, szükség lenne legalább egy tüdőröntgenre és egy kardiológiai vizsgálatra...
Kedves Bernadett! Sok probléma merülhet fel, úgyhogy feltétlen keressen fel egy állatorvost! Nem feltétlen függ össze az említett az elején említettekkel...
Miután a laboreredmények egyértelműen igazolják a gombák jelenlétét, az biztos, hogy ennek köze van a tünetekhez. De emellett lehetséges egyidőben más bőrbetegség fennállása is, így akár az allergia is. Ez utóbbi már csak azért is, mert ez a probléma rengeteg kutyát érint, ma már szinte mindennapos gond. De a legyengült állapota is alapot adhat arra, hogy ilyen-olyan bőrproblémák kialakuljanak,és ha ezek egymással szövődnek, sok esetben nehezen kezelhető, makacs állapotok tudnak kialakulni. Jelen esetben mindenképpen kezelni kell a kutzyust a gombák ellen, de ezzel egyidőben más gyógyszereket is érdemes neki adni, hogy csökkenjen a viszketegsé érzése, el legyen látva minden szükséges vitaminnal, ásványi anyaggal, és az immunrendszerét is erősíteni kell az erre a célra szolgáló gyógyszerekkel. A konkrétumokat a kezelő álatorvossal kell megbeszélni, gyakran kell járni kontrollra, és akkor talán hamar eljön a javulás ideje.
Bárcsak sokan így tennének:)) Komolyan. Ez akár normális is lehet. Következő kérdésem, mi lesz a kölykök sorsa? Én egyébként az ivartalanítást javasolnám, életminőség javuláshoz vezetne mind a macskánál, mind Önnél. Üdv
A macskáknak is szükségük van a változatos étrendre. Adjon nekik húst nyugodtan, ehetnek nyersen csirke,-marhahúst-májat. Ezt biztos szívesen eszik majd Ha ezt sem eszik meg akkor meggondolandó az állatorvos