1361. Kunyerál a kutyád? Segítünk leszoktatni!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
A pitizés a kutya legidegesítőbb szokása. Áll a vendég előtt, kinézi a szájából a sütit, a cipőjére csorgatja a nyálát. Biztosan nem kap enni, szegényke. Segítünk leszoktatni kutyádat a kunyerálásról!
Adhatunk a kutyánknak szőlőt, ha sóvárogva tekint egy-egy szem után? Mérgező vagy sem az édes őszi gyümölcs a kedvencünk számára? Cikkünkből kiderül!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A macskák is periodikusan 21 naponta tüzelnek, de a hüvelyváladék mennyisége nem számottevő. Azért nem látható, mert tisztálkodásuk közben letakarítják magukról. A ciklusok tavasszal és ősszel várhatók.
Biztos, hogy valamilyen betegség miatt borzolja a tollát és ücsörög a kalitka alján (sok betegség jár ilyen gubbasztásos tünetekkel)! Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni, hogy megvizsgálják és kezeljék, és ez alapján dönthető el az is, hogy fertőző jellegű-e a betegség.
Ne aggódjon, bizonyos mértékig a szezon és a családi jellemvonás is befolyásolja az ivarérést. Lehet, hogy tavaszra beindul az első. Ilyenkor nem sok mindent lehet vizsgálni, hiszen a szervek még nyugalomban vannak.
A kicsik szőrrágcsálása hiánybetegségre utalhat, ezért meg kellen próbálni még változatosabban etetni őket (pl. még túrót, joghurtot is lehetne adni) de még jobb, ha állatosboltban vesznek nekik vitamincseppeket és/vagy nyalósót illetve egyéb táplálékkiegészítőt. Meg kellene azért vizsgáltatni a szülőket is, hogy nincs-e valamilyen bőr-/szőrbetegségük (parazitás, gombás, hiánybetegség?), mert akkor velük is foglalkozni kell!
A macskák szezonálisan polioestrusos állatok, ez azt jelenti, hogy az ivarzási szezonban (januártól szeptemberig) egymás után következnek a tüzelések. Megközelítőleg egy tüzelés 8-9 napig tart, majd 2 hét szünet és újra indul. Az ivartalanítást már az első ivarzás után el lehet végeztetni.