1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A "hirtelen" (egyik napról a másikra történő) leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét!
Üdvözlöm! A tápnál, tejnél történő kaparás nem probléma (ez normális magatartás), az alom evése igen, pláne, ha nagyobb szemcseméretű alomról van szó. Mindenképp bentonit alapú almot használjon (a szilikon alapú veszélyesebb lehet lenyelve), és próbáljon odafigyelni azért, hogy lehetőleg ne csinálja.
Kedves József! Véleményem szerint nyugodtan bevihetik a kutyust a lakásba. Még ilyen korban is nevelhető egy kutya, különösen, ha - ahogy' írja - nyugodt és intelligens. Következetes neveléssel (!) nagyon szépen beszoktatható egy eddig kinti kutya is. Ajánlom figyelmébe Kiss Gábor kollégámat (06702916823), aki a kutyák szelíd nevelési módszereinek profi szakértője. Minden jót és sok örömet kívánok kedvencükhöz: Dr. Kopócsi Andrea
Ilyen jellegű tünetről nagyon nehéz vizsgálat nélkül nyilatkozni. Azt, hogy torokgyulladása van-e, könnyű eldönteni, mert ilyenkor ha kinyitják a száját és belenéznek a torkába, akkor látszanak a gyulladás jelei, a kipirultság, a duzzadt mandulák, stb. (Remélem, az állatorvos kolléga meg is tette ezt, és nem csak ránézésre mondta a véleményét.) Véleményem szerint ha torokgyulladás van, annak valóban kellene máskor is panaszokat okozni, nem csak hajnalban. Így hajlok arra, hogy esetleg tényleg az üres gyomra okozza a problémát, de még egyszer hangsúlíyozom, ezt így nem lehet eldönteni. Beszéljék meg a kérdést alaposan az állatorvosukkal!
A duzzanat minden valószínűség szerint a beadott injekciók miatt alakult ki, általában kb 2-3 hét alatt szokott felszívódni. Ha esetleg nem szívódik fel, vigye vissza állatorvosához.