1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Mindig a korának megfelelő tápot kell adni. Ez lehet száraz táp, konzerv vagy alutasakos is. A lényeg a ráírt ajánlás, hogy milyen korú cicának adható. Márkánként más és más típusú tápok közül lehet választani a korosztálynak megfelelően.
Kezelés nélkül sokáig elhúzódhat, sok szenvedéssel jár (gondoljunk csak arra, amikor mi, emberek influenzások vagyunk!), sajnos az állat elhullását is okozhatja. Mindenképpen tanácsos állatorvoshoz vinni, hogy mihamarabb elkezdhessék a kezelést. Otthon tanácsos meleg helyen tartani, finom eledellel táplálni, és macskáknak való vitamintablettákat is érdemes adni.
Ez normál gyomortartalomnak megfelelő hányadék, ami - ha nem túl gyakran jelentkezik - húsevőknél nem kóros.
A tüzelés vagy macskák esetében bagzásnak nevezett ivarzás mint normális élettani folyamat nem igényel semmilyen segítséget. Amennyiben zavaró az állat viselkedése, forduljon orvoshoz, számos módszer létezik az ivartalanításon kívül, mely átmenetileg megszünteti a bagzást.
Csak megbízható helyről vegyünk tápot, ami csakis és kizárólag csincsillatáp lehet. A nyúltáp (bár ugyanúgy néz ki, mint a csincsillatáp) nem alkalmas a csincsillák etetésére. Nagyon fontos a szárított, pormentes réti széna, bár a lucernát sokkal jobban szeretik (nyúltenyésztőktől beszerezhető), mindamellett sokkal egészségesebb. Az, hogy megeszik-e a zöldségeket, gyümölcsöket, teljesen csincsillafüggő. Elvileg szeretik a répát, szőlőt, dinnyét, de nagyon óvatosan (keveset és fonnyasztva!!) füvet, salátát, káposztát vagy más zöldeket is adhatunk nekik. A vizüket hetente 3-4 alkalommal cseréljük. Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt magadgoz vennéd a csincsillát! Csincsilla: így tartsd, így etesd