1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Azt, hogy milyen kórokozó okozhatta a betegséget, csak laboratóriumi vagy boncolásos vizsgálattal lehetne pontosan megmondani. Valószínűleg baktériumos és/vagy gombás betegségről lehet szó. Ilyen betegségeknél a megelőzés a legfontosabb, hiszen a kezelés nehézkes és nem biztos, hogy teljes sikert lehet elérni. A legfontosabb a teljes környezeti higiénia, a rendszeres tisztítás (eleségmaradék ne maradjon!), időnként fertőtlenítés, nagyon jó minőségű eleség adása, hiszen ezzel is bevihetők kórokozók. Az állatsűrűség sem lehet túlzott, és ha új állat érkezik, azt mindenképpen karanténba kell helyezni, kb. 2 hétre. Bármiféle tünet jelntkezésekor azonnal szakemberhez kell fordulni!
Pedig nagy a valószínűsége annak, hogy a halak megfáztak! Ilyenkor az úszóhólyagjuk nem megfelelően működik, az akvárium vizét fel kell fűteni!
Hát erre sajnos nincs garancia és én ezt nem tudom megmondani. Ami biztos, hogy a papagájok magas intelligenciával, fejlett szociális érzékenységgel rendelkező társas lények! Ez azt jelenti, hogy párválasztásnál fontos náluk a szimpátia, a megszokás, mondhatni hasonlóan, mint az embereknél. Szerintem fokozatosan kellene őket összeszoktatni, először csak egymás mellett lévő ketrecben tartani őket, majd közös röptetés a szobában, és közben meg kell figyelni a viselkedésüket.
Sajnos a kérdés megválaszolásához nem áll rendelkezésemre elegendő adat! Fajtól függ az elkülönítés; vannak fajok, amelyeket nem szabad elkülöníteni.
Próbálják meg a Korvimin arthro nevű készítményt, állatpatikákban kapható. Ezenkívül a fül leukoplasttal történő "felragasztása", mintegy merevítő sínbe tétele sokat segíthet.