1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Ha semmi más rendellenességet nem tapasztal, lehet, hogy narcolepsiáról van szó, de ez ritka betegség. Más rendellenességnél is előfordulhat bágyadtság, aluszékonyság. Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal, ha kell, neurológiával foglalkozó szakembert is keressen fel vele.
A megfogalmazás jól takarja a tenyésztői körökben "meszes láb" betegségként leírt problémát. A tünetet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozzák. A vegyszeres-gyógyszeres(pl. Ivermectin) kezelés mellett jó eredményt hozhat a paraffinolajjal való lekezelés. Az összefüggő filmréteget alkotó ecsetelést érdemes megismételni. Erős fertőzés esetén, akár több ízben is, egészen a tünetmentességig. A madarak lakókörnyezetét ajánlott valamilyen piretrin tartalmú vegyszerrel bepermetezni.
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását!
Az ilyen mértékű fogyás okait nem találgatni kell, hanem el kell végezni a legalapvetőbb klinikai és kiegészítő vizsgálatokat, majd a kapott eredmények birtokában eldönteni, hogy mi legyen a teendő. Szóval, azt javaslom, keressenek fel vele egy jól felszerelt rendelőt és mutassák ott meg őt.
Táplálékának 20%-át tegye ki állati eredetű takarmány (rovarok, túró, kemény sajt, főtt tojás) 50% magkeverék, 20% széna, 5 % zöldeleség, 5 % csemege (pl. olajos magvak, száraz kenyérhéj,) forrás: Dr. Fodor Kinga: Mit egyenek a kisállataim? c. könyve