1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Ha a seb nem gyógyul be magától, akkor "Sera mycopur"-ral kell kezelni a békát, különtéve a többi haltól!
Nem káros, sőt a fogkő kialakulását késleltetni lehet valamelyest. Időnként kontrollálni kell a belső fogfelszínt is.
A kiskutya mindenkinél próbálkozik a felugrálással, és aki nem tudja kellőképpen kifejezni nemtetszését, azzal továbbra is ezt fogja művelni. Mindenkinek saját magának kell elérnie, hogy ne ugráljon rá, amíg meg nem tanulja, hogy az emberekre nem érdemes. Hozzáteszem, amikor koszos ruhában vannak, vagy éppen játszanak vele, akkor sem szabad engedni vagy ölben simogatni, mivel nem tud különbséget tenni az alkalmak között. Megakadályozni pedig úgy lehet, hogy amikor a kutya éppen készül felugrani, megállok biztosan a fél lábamon, a másikat pedig térdben behajlítva magam elé tartom. Elég csak addig a pillanatig, amíg a kutyát megakadályozom, hogy hozzám közelebb érjen. Így a mellkasával fog ütközni a térdem, ami elég kellemetlen számára. Érdemes mindig egy tiltó parancsot is hozzá alkalmazni (pl. rossz, nem szabad, fúj, stb.). Ha továbbra is próbálkozik, a lábemelés legyen kicsit határozottabb, így a kutyát, már nem csak távol tartom, hanem kicsit meg is lököm a térdemmel, így a kellemetlen hatás miatt abbahagyja az ugrálást. A ruhatépés vagy -rágás esetén kézzel csapok az orrára, lehet használni ugyanazt a parancsot, mint az ugrálásnál. Ha valaki olyan érkezik a családhoz, aki nem tud elég határozott lenni a kutyához (pl. idős, beteg vagy kisgyerek), azt ne hagyják felügyelet nélkül, fogják meg vagy zárják el, a kölyköt.
Sajnos pontos választ nem tudok mondani, valószínűleg a hőmérséklettel van a gond! A halak megfázhattak!
A könnyezés lehet kötőhártya-gyulladás, idegen test, sérülés, beforduló szemhéj vagy szempillák miatt. Meg kell vizsgálni, mi az oka!