1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Gazdi! Sajnos a levele alapján nem tudtam kideríteni, hogy milyen típusú rohamai vannak a kutyusának. Több százféle rohamtípus létezik, és mindig a roham típusának megfelelő antiepileptikumot szoktuk előírni. Az epilepsziát az agy idült betegsége okozza, és nem a beteg étrendje. Az Önök esetében a rohamzajlás kronológiai sorrendjéhez tartozik a roham végén történő bélsár ürítés. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen tud elérni. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Nem teszi tönkre az állatot az ivartalanítás. Minimális kockázata van bármilyen altatásban történő beavatkozásnak, de az ivartalanításnak számtalan az előnye: Az ivari hormonok által előidézett betegségek kiküszöbölhetőek: pl. az emlő, méh, petefészek, here, prosztata daganatai, álvemhesség, gennyes méhgyulladás. Ezek a nem ivartalanított állatokban elég gyakran előforduló betegségek. Az ivartalanított állat (és gazdája is) stresszmentesebb életet élhet, mely az élettartamot is meghosszabbíthatja.
Legjobb lenne találni egy szoptató szukát, aki befogadná. Ha nem sikerül, akkor kutyának való tejpótló készítményt kéne vásároljon állatpatikában, és a használati utasításban szereplőeknek megfelelően eljárni.
Kedves Szabina! Bármennyi idős egy kutyus, és átmeneti egyensúlyvesztés tüneteit mutatja, az ideggyógyászati vagy belgyógyászati eredetű. Vitaminokat természetesen kaphat, de ettől feltehetően nem fog meggyógyulni. Az átmeneti egyensúlyvesztések okát, valamint a tüneteit is szoktuk kezelni, és ehhez mindig a megfelelő kivizsgálás sorozatot írom elő. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.