1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
amennyiben nincs egyéb tünet, véleményem szernt, nem. üdv
Kedves Gazdi, az alábbi cikkünk pont ezzel foglalkozik, többféle homeopátiás javaslatról is olvashat: Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon Ha nem szeretne hommeopátiás szert, akkor a legyek elleni védekezés a környezeti gyérítést és az állat külsőleges kezelését is magába kell hogy foglalja. Kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az Advantix csepp is sok kutyatartónak bevált. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre. A lepkeszúnyog veszélyt jelent a macskákra, és a kutyákra is Nagy veszélyt jelentenek a szúnyogok kutyáinkra
Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet. A kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap. A pontos számadat csak akkor mondható ki, ha a hosszú ivarzási ciklus egy jól meghatározható időpontjától számítjuk a vemhességet, ezért szakmai körökben a petesejt leválását kiváltó hormonhatástól (LH-csúcs) szokás számolnia vemhesség hosszát. Azért is indokolt lenne a vizsgálat, mert előfordulhat, hogy a kutyája álvemhes, amit kezelni szükséges! Az álvemhességről bővebben itt olvashat: Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Irány az állatorvos! Törés esetén szinte biztos, hogy a farok elhal és leesik, de ez a jobbik változat, ugyanis súlyos gerincvelő gyulladás és következményes bénulás is kialakulhat.
Kedves Gazdi, milyen állatról van szó? Ezt az apróságot elfelejtette megírni... Nyuszi, tengerimalac, höcsög, degu, csincsilla? Elég sok állat van a kisemlősökön belül. DE a kőnyalogatás - bármilyen állatról is legyen szó az alábbi gondra utalhat: Előfordulhat valamilyen ásványi anyag, vitamin vagy nyomelemhiány a szervezetben, de lehet ez egy viselkedészavar is. Nehéz kideríteni az okot. Mindenképpen kérnék egy vérlaborvizsgálatot az állatorvostól. Ha a labor alapján nem találnak rendellenességet, akkor próbálkozzon valamilyen vitaminkészítménnyel illetve immunrendszer erősítő készítménnyel. Viselkedészavarokra rendelkezésre áll pl egy feromon hatású párologtatós készítmény, amelyről állatorvosa tud tájékoztatást adni.