1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Igen, valóban arra utaltam, hogy lehet, nincs is daganata. Ez jelenleg egy feltételezés, amit be is kellene bizonyítani, vagy ki kellene zárni. Nagyon nem mindegy ugyanis a jövő szempontjából, hogy van, vagy nincs daganat. Ez néhány vizsgálattal kideríthető. Gyógyszereket így interneten át elvből nem nevezek meg, de higgye el, van kifejezetten a Cushing kór kezelésére való gyógyszer. Megfelelő szakember ismeri ezt, és bionyára ajánlani is fogja. De csak vizsgálatok uán és alapján.
Kedves Kérdezõ! A macskáknak nem egyszerü feladat bármilyen tablettát beadni. Féreghajtás céljára vásárolható tubusos kiszerelésû paszta,melyet nyelvére,tappancsára vagy az ételébe kenhet. Ezt javaslom csak állatgyógyszertárban beszerezni és megismételni a cicánál. Ne feledje,a macskákat negyedévente féregteleníteni kell. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi, Érdemes lenne megmutatni a kutyát állatrovosnak, lehetséges, hogy álvemhes (ha a kutya nem csak étvágytalan, de a szokásnál furábban is viselkedik: gyűjti a jáékait, követi a családtagokat stb, a tejképződés megindulásával az emlői megduzzadnak stb)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától,de lehet amiatt is mert a kutya a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni.A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Olvass tovább! Így ismerd fel a bolhaallergiát a kutyádon!