1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Szuzy! A cicája valószínűleg macskanáthás, előrehaladott, ne nézze a szenvedését, antibiotikumos kezelést igényel. Vigye állatorvoshoz!
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani.
Kedves Gazdi! A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni.
Kedves Moncsy! Agyvérzés esetén attól függ a gyógyulás esélye, mértéke, hogy mekkora agyi területet ért a károsodás, és hogy az milyen mértékű. Ezek figyelembevételével van lehetőség természetes gyógymódokkal a tünetek csökkentésére, ill. az életminőség javítására. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van a szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához. Igen sok tényezőt is figyelembe kell venni, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi, igen, valószínűleg macskanáthásak, gyorsan kezelni kellene őket, mivel még picik, az anyjukkal együtt be kell tenni őket a cicakosárba és elvinni az állatorvoshoz, antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha?