1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A rejtett here lehozatalának sikere függ az állat életkorától (4 hónaposnál idősebbnél rosszabbak az esélyek) és a here pozíciójától. Ha a hasüregben van, akkor 25-30%-nal több esélyt nem látok, ha viszont a lágyékcsatornában, akkor 75-80% is lehet a sikeresség. Hangsúlyozom, hogy a rejtettheréjűség genetikai hátterű, öröklődő betegség, és ezért az ilyen állat a tenyésztésből kizárandó! Ha nem sikerül gyógyszeresen lehozni, akkor 5 éves koráig műtétileg el kell távolítani a hasűri herét, mert daganatos elváltozást szenvedhet!!!
Kifejezett shar-pei specialista kollegát nem ismerek, de ajánlani tudom a FELICAVET rendelőt (Budapest 1118, Rétköz u. 16.), ahova sok shar-pei jár.
Mivel a kutya elmúlt már 1 éves, és nem sikerült a feltétlen kötődést kialakítani nála, azt tudom tanácsolni, forduljon a legközelebbi kutyaiskolában dolgozó szakemberhez, aki gyakorlatban tud segíteni. Mi Budapesten vagyunk elérhetők, cím és telefon a szaknévsorban.
Minden antibiotikum receptköteles, a köhögés és torokgyulladás általában vírusfertőzés következménye. Azt ajánlom, forduljon állatorvoshoz, mert egy-két injekció után gyógyul a beteg, így meg hosszú ideig húzhatja.
A csak az egyik szemre terjedő pupillatágulat (anisocoria) lehet súlyosabb központi idegrendszerre terjedő gyulladás vagy egyéb elváltozás tünete is. Nem szokott a szem primer megbetegedéséhez társulni. Lehet, hogy a fülgyulladással van összefüggésben! Szerintem forduljon szemészhez a kérdéssel. Javaslom dr. Szentgáli Zsoltot az Állatorvostudomanyi Egyetemen. Tel.: 478-41-00