1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A kérdésből nem derült ki hogy a váladék mindkét orrnyíláson vagy csak az egyiken ürül-e,milyen a színe,a konzisztenciája és a szaga.Javaslok egy bakteriológiai vizsgálatot végeztetni a váladékból és az esetleg kitenyésztett baktériumok ellen célzott antibiotikum kezelést.
Legvalószínűbb, hogy sérült légzsák ( a madarak tüdejét 5 pár légzsák egészíti ki, ami a légzésben és a testsúly csökkentésben bír jelentőséggel) okozza a tünetet. A légzsáksérülés létrejöhet bakteriális, vagy gombafertőzés következtében is. Pontos diagnózishoz állatorvosi vizsgálat szükséges.
Kedves gazdi! Ivartalanítva van a cica? történt valami változás az életében? Új hely? Új ember? Új bútor? A macskák szeretik a megszokott környezetet, embereket, bármilyen változás megviselheti a lelküket. Egy agresszív macska komoly sérüléseket okozhat harapásaival, karmolásaival. Egy agresszív macska a lakásban pedig kicsikre és nagyokra egyaránt veszélyt jelenthet. Fontos azonban, hogy meg tudjuk különböztetni a játékból fakadó agressziót a valódi agressziótól. Ezt a testtartásból olvashatjuk ki. Ha a macska mereven áll, pupillái tágak esetleg morog, akkor az egyértelműen a valós agresszió jele. Ilyenkor ne próbáljuk meg megsimogatni, vagy megnyugtatni kedvencünket. Néha az agresszió kiváltó oka a félelem, máskor pedig mindenféle ésszerű magyarázat nélkül egyszerűen csak vadmacska lesz az ártatlan kiscicából. Mivel egy agresszív macskával együtt élni mindenképpen veszélyes, kérjük ilyen estben szakember segítségét! Ő ugyanis rengeteg esetet látott már, így biztosan tudja, mit kell tenni ilyen helyzetben! Ajánlom Stefan Siman állatterapeutát: www.4tappancs.hu
Az egészséges szervezet megfelelő mechanizmussal rendelkezik ahhoz, hogy kisebb méregmennyiségeket károsodás nélkül közömbösítsen ill. kiválasszon. A hányással ezt megtette. Ha nincs azóta más tünet, akkor nem kell aggódni. Kutya mérgezések >>
Kedves Gazdi! Ebben a rendelőben készítenek röntgent: http://www.zugloallatorvos.hu/