1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Az általad említett "bőrfoszlás" lehet természetes jelenség is, ha az állat vedlik. A teknősök nem egyben vetik le kinőtt bőrük felsőrétegét, mint a kígyók, hanem kisebb darabkákban, "foszlányokban". Ha ez áll a háttérben, akkor teknősöd egészséges, természetesen meg kell figyelned, hogy a lefoszlott felhám alatt a bőr egészséges-e (nincsenek pikkelysérülések, sebek, stb.). Amennyiben a bőrön kóros tüneteket észlelsz, feltétlenül vidd el teknősödet hozzáértő állatorvoshoz.
Hogy mi lehet a cica fülével, azt természetesen csak személyesen megtekintve lehetne eldönteni illetve szükség esetén laborvizsgálatokat is lehet végezni. Az biztos, hogy lehet és kell is segíteni a cica fülén, talán csak a "napégés" okozta fülperemi elváltozás (fehér szőrű cicáknál!) tud olyan makacs lenni, hogy folyamatos "karbantartó" kenőcsözést igényel. De inkább nem nyilatkoznék látatlanban.
Mindenképpen ajánlatos minél hamarabb műteni, mert a probléma önmagától nem oldódik meg, csak roszabbodik és esetleg torz fül lehet a következménye.
Elméletileg 6 hetes kortól már valóban leválaszthatók a kölykök, de 8 hét az ideális. Érdemes elkezdeni minél előbb a szilárd táplálékhoz hozzászoktatni őket.
Ezt egy bélbaktérium okozza, általában nem megfelelő tartási körülmények vagy egyéb betegség mellett alakul ki. Ez a baktérium normálisan is jelen van a bélflórában, csak ha legyengül az állat, akkor támad.