1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Égési sérülések esetén nem szokott kinőni a szőr, mert a szőrtüszők is elpusztulnak ilyenkor.
Attól tartok, sehogy. Jobb lenne megszabadulni ettől az állománytól. A myxomatózisnál nagyon fontos a megelőzés; - a szúnyogok távoltartása, - a nyulaknál pedig vakcinásan, vagy homeopátiásan. Üdvözlettel: Takács doktornő
A képen nem jól látom, de lehetséges, hogy egy tályog, amit meg kellene nyitni. Vigye őt állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A kutyust célszerű lenne egy állatorvosnak megmutatni, aki a tüneteknek megfelelően tudja kezelni!
Kedves Tamás! Az oltást (a szervezet immunválasza miatt) 2 hétre kellene ismételni. Ideális esetben ugyanazt a típusú vakcinát lenne jó beadatni. Ha viszont a kombináltat (ami többek között a szopornyica ellen is ad védettséget) kapná meg, akkor azt 2 hét múlva újra meg kell majd ismételni...