1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Gazdi! A leírtak alapján én nem gondolnék asztmára, inkább légcsőkollapszusra, ami annyit jelent, hogy izgalmi állapotban (félelem, stressz, öröm) összelapul a légcső egy szakasza, és nehezen kap levegőt az állat. Az ilyen kistestű kutyusok egyébként is hajlamosak az ilyen jellegű panaszokra. Javaslom, hogy minél hamarabb vizsgáltassa ki kedvencét (Rtg.!), és ha meg van a pontos diagnózis, akkor lehet kezelni ezt az állapotot. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, 06 (20) 928-4425.
Kedves Gazdi! Ennyire szűkös leírásból nem lehet megállapítani a problémát. Kérjük, hogy vigye az ebet állatorvoshoz, aki vizsgálatok után megfelelő diagnózis tud felállítani!
Nem. Mindenképpen vigye állatorvoshoz (szétkapart szemölcs vagy histiocytoma). Valószínűleg műteni kell.
Kedves Gazdi! A macska hányását sokféle dolog okozhatja: a táp is lehet felelős egy mohó étkezést követően, de akár a bélerlzáródás tünete is lehet. A hányás tartalma árulkodó lehet a kiváltó okra nézve - szőrcsomó, félig megrágott levelek, nem rendesen megrágott étel, habos folyadék stb. Pár alkalom még nem jelent feltétlenül komoly bajt, de mindenképp javasolt állatovosi vizsgálat (és amennyiben aktuális, így a vemhességel kapcsolatos kérdések is megbeszélhetőek).
Ez elég gyakran előforduló probléma. Ma már nem kell megvárni amíg teljesen elromlik e a sérült fog. www.vetfog.hu ezt tudom ajánlani.