1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Természetesen megkaphatja. A védőoltásoknak nincs testsúly határa, és adagja megegyezik a 0,5 kg és 50 kg-os kutyában is. Lénye, hogy a megfelelő életkorban kapja azokat.
Kijáró cicákat érdemes Leukózis ellen is oltatni, és ha egyedül is fog kijárni, akkor veszewttség ellen feltétlen. Létezik még oltóanyag a FIP ( fertőző hashártyagyulladás) megelőzésére is.
Látatlanul nehéz megmondani, hogy miért nem kötődik a kutya sem az embertársaihoz, sem az életteréhez. Az okok ismerete nélkül pedig még nehezebb tanácsot adni. Hasonló helyzetekben, csak egy helyszíni megfigyelés, felmérés és a kutya tesztelése után lehet érdemben tovább haladni a megoldás irányába.
Előfordulhat, hogy egy széna darab szúrta meg- ilyen van- de mindenképp mutassátok meg orvosnak, mert lehet egy gyulladás is- esetleg a szájüreg felől is, csak még nem érzékeny...Rövid kezeléssel helyrehozható..
A fehéres vizelet az utalhat kevés folyadékra is- ilyenkor összesűrűsödik a vizelet és ilyen állagú lesz, ebben az esetben több folyadék vagy lédús zöld megoldás- azonban a véres vizelet már nem játék- valószínűleg felfázás, ami gyulladást okozott kell a nyuszinak gyógyszer- valószínű antibiotikum, de ezt orvos írja fel illetve adja be...El kéne őt vinni, vagy hívni orvost, mert magától ez nem fog elmúlni- addig is lehet neki adni a víz mellé kamillateát- csak úgy natúr- az átmos és fertőtlenít...