1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Tipp nincs. Javaslat van: másik állatorvos, újabb vizsgálat és reménykedés arra, hátha az újabb állatorvos talál tapasztaltabb, ügyesebb, okosabb....szorgalmasabb.
Tovább kell vizsgálni és kezelni a kutyájukat. Az ilyen problémák, ha nem múlnak el 1-2 nap alatt, akkor általában komolyabb dolgok miatt szoktak kialakulni. Ki kell vizsgáltatni, alapos és mindenre kiterjedő vizsgálatokkal (labor, hasi ultrahang, esetleg röntgen....stb).
Kedves Krisztina! Bármi lehetséges, állatorvosnak mutassa meg sürgősen az állatot (lehetőleg olyan kisállat gyógyászt válasszon, akinek van tapasztalata patkányokkal is)!
Kedves Gazdi! Tejet nem javaslok, de a Royal Canine-nak és Hill's-nek vannak folyékony tápszerei. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Gombának tűnik, de a bőrkaparék vizsgálat tudná megmondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc