1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Ha fertőtlenítették és kapott orvosságot akkor Ön sokkal többet nem tehet érte. Legyen tiszta meleg helyen a hüllőknek erős a regenerálódó képessége és jól bírják a koplalást. Itatni próbálja. Nem tudom kivel beszélt de azért érdemes lenne egy teknősös szakorvossal megnézetni. Dr. Sátorhelyi Tamást merem ajánlani, a neten megtalálja.
Kedves Kérdező! Miként már madárparkunk levelezési címéről feleségem már megválaszolta - a fácánoknak most kezdődik a vedlési idényük. Ennek során különösen a galléros fácánok, így az aranyfácán is minden dísztollukat elveszítik, melyek pár hét alatt pótlódnak. A minél szebb, egészségesebb új tollazat elérése és a vedlési időszak alatt a madár immunrendszerének erősítése céljából emelt szintű ásványianyag és vitaminkiegészítést ajánlott adni. Az élénkebb színek elérésében segít a reszelt sárgarépa karotintartalma is.
Kedves Gazdi! Találgatásoknak nincs értelme, vigye állatorvoshoz a cicát!
Ha vérellátása is sérül (és elhal), vagy nem érzi (rágni fogja), vagy nem tudja mozgatni (és beakad mindenhova vagy zavarja mozgáskor), akkor amputálni kell.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak! Ha tömör, akkor szövetszaporulat (daganat vagy granuloma), ha puha, akkor megszúrhatta (tályog, tüske, toklász stb.)...