1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Kedves Györgyi! Lehet nyuszit is kezelni homeopátiával. Az E. cuniculi fertőzés azonban mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell ugyanis figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kis páciens. Ismerni kell a nyuszi pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, ... stb. Ezen információk segítségével lehet azután számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a nyuszi szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Feltétlen mutassa meg egy ortopédiában jártasabb kollégának! A táplálék változtatása nem fogja megszűntetni a tüneteket...
Kedves Anita! A Cerenia tablettát az utazás megkezdése előtt legalább egy órával kell beadni. A beadás előtt könnyű táplálék vagy néhány falat etetése ajánlott, azonban a tablettát nem szabad falatba rejteni, mert az csökkentheti a tabletta feloldódását. Az antiemetikus hatás legalább 12 óráig tart és a kezelés legfeljebb két egymást követő napon át folytatható. (Forrás: http://www.allatkorhaznyiregyhaza.hu)
Biztos eredményt ultrahang vizsgálat adhat
Valószínűleg valami vele született rendellenessége van szegénynek. Ha eszik, és láthatóan nincs fájdalma, akkor nincs mit tenni vele. Ha fogy, nem mozog, nem eszik, akkor jobb szegényt elaltatni. Érdemes lenne neki valami jó kis immunrendszer erősítőt adagolni. pl:DM Guard cseppek ( állatpatika).