1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Ezt nem igazán értem: "oldalra hízik". A hízás nem biztos, hogy kóros jelenség, de okozhatja fertőző betegség, vemhesség is pld. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
El kéne vinni egy röntgennel rendelkező állatorvoshoz, lehet hogy valamit benyelt és elakadt benne. Ez csak úgy derülhet ki ha átvilágítják.
Stressz is okozhatta, de ha nem javul, mutassa meg állatorvosnak, hogy kizárhassuk a fertőző betegséget, vagy akár a mérgezést.
Valószínűleg egy antibiotikum kúra segíthet rajta, de ehhez is állatorvost kell megkeresni, aki pontosabb diagnózist is fog adni.
Az Imizol biztosan jó kezelés volt erre a betegségre, de a kérdés az, hogy nem alakultak-e ki esetleg szövődmények (pl. valamilyen fokú veseelégtelenség), illetve milyen a vérképe, vörösvérsejt száma? Mindenképpen ellenőriztetni kellene ezt vérvizsgálattal.