1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A leírt tünetek alapján súlyos, fertőző légzőszervi megbetegedése lehet a hörcsögnek, ami sajnos nagyon gyakori és végzetes következménye is lehet. Remélem azóta sikerült állatorvost találni.
Mindenképpen érdemes fiatal degut venni társnak. Azt, hogy fiú vagy lány legyen, attól kell függővé tenni, hogy szeretnének-e utódokat. A lényeg, hogy fokozatosan kell őket összeszoktatni, eleinte figyelni kell rájuk, nem zaklatják vagy verik-e egymást. Ezért fontos a kellő méretű élettér és lehetőleg búvóhely is legyen! Ha ez adott, akár több degu is élhet együtt.
Igen ajánlatos kezelni, mert az elhúzódó álvemhesség emlőgyulladást és emlődaganatokat okozhat. A kezelésre legalkalmasabb a Galastop suspenzió AUV. Csak állatpatikában kapható vénykötels készítmény, kb. 6 napig kell testtömegnek megfelelően adagolni. A másik gyógyszer a Bromocriptin tbl (humán), de ettől gyakran hánynak. Ajánlatos ezenkívül a kutyát sokat mozgatni és egy kicsit visszavenni a víz- és az ételadagját.
Nem tudok sokat segíteni így levélben, hiszen úgy tűnik, komoly a helyzet. Remélem történt vérvizsgálat is, hiszen ha idősebb cicáról van szó, a hasmenés lehet valamilyen más alapbetegség tünete is. Nagyon fontos része a kezelésnek a diéta és a ún. intestinal dietás állatorvosi tápok adása (HILL´s, Eukanuba, Royal Canine). Ezek csak állatpatikákban és vényre kaphatóak. Kérje orvosától!
A száraz bőr mindössze csak egy helyi tünet. Az ok többnyire mélyen rejlik. Javaslom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost, aki alapos kikérdezése és a kutya vizsgálata után megfelelő gyógymódot, gyógyszert fog javasolni. Címlistát a http://www.homeopata.hu oldalon talál. Kérem szíves visszajelzését, hogy sikerült-e a javaslatom szerint megoldani a problémát!