1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Sokszor tapasztaltam én is, hogy a "törpe nyúl" csak addig "törpenyúl", amíg megnő! Ha igazán törpére vágyik valaki, akkor érdemes tenyésztőket megkeresni.
Onnan, hogy tojásokat raknak, és abból kikelnek a fiókák. De a tenyésztéssel várja meg, hogy a madarak 1 évesek legyenek.
Teljesen meg fog szűnni a szukák iránti érdeklődése, legalábbis "olyan" tekintetben biztos! :)
Az újszülöttet biztos nem és az idősebbeket is főleg csak akkor, ha már kijárnak a lakásból. Lakáson belül talán csak egy helyre lehet szoktatni őket. A macskaalommal érdemes próbálkozni.
Én az állatorvosomra hallgatnék, ő biztos tudja mit, miért csinál!