1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Óvom attól, hogy alapos állatorvosi kivizsgálás nélkül kezdjen a szőrtüszőgyulladás kezeléséhez. Az azonban biztos, hogy kedvence immunműködésének támogatására is szükség lesz. Ehhez pl. a Minera cseppeket, vagy a gyógynövényboltokban kapható Echinacea (kasvirág) kivonatot javasolhatom. Azonban mindkettő esetében óvakodjon a túladagolástól! Az Echinacea tinktúrából pl. testtömegkilogrammonként 2 cseppet javaslok, ételben vagy az ívóvízben beadva; 8 nap adagolás után minden esetben 8 nap szünetet tartva. Az Echinacea tinktúrát külső kezelésként is alkalmazhatja, alaposan áttörölve vele az érintett területeket.
Nyugodtan fürdesse meg a kiscicáit. A fürdetéshez a Gaby babashampont javaslom. A fürdetés után a shampont langyos vízzel alaposan öblítse ki a cicák szőréből, majd egy törülközővel gyengéden átdörzsölve törölje őket szárazra.
A pollenek teljes kiküszöbölésére sajnos nincs lehetőség. Sem magunkat, sem az állatainkat nem tarthatjuk búra alatt és ez nem is kívánatos. Allergiavizsgálatot például a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán (1078 Budapest, István u. 2. Tel.: 478-4100) végeztethet. Javaslatom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál.
Ahogy leveléből kiveszem, az új cicának is lehetősége lesz kijárni. Remélhetőleg ez esetben benn nem fog jelölgetni. A szőrzete ápolására fokozottan ügyeljen. Azt, hogy régi cicája az új kiscicát hogy fogadja majd, nehéz megjósolni. A szív útjai, mint az embereknél, a cicák esetében is kifürkészhetetlenek. Van akit szeretünk és van akit nem. Mindenesetre a régi cicával előbb az új jövevény szagát ismertesse meg.
A nyulak ivarzása esetén semmilyen tennivaló nincs, és különleges illattal sem jár ez az időszak. (Ellentétben a kan nyulakkal!)