1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A nimfapapagájok nemének megkülönböztetésében az alábbi eltérések segíthetnek: a hímek pofafoltja erősebb, élénkebb, a bóbitájukban több a sárga szín. Az egyensúlyzavarnak több oka lehet, javaslom, hogy keressenek fel egy állatorvost.
Speciális extra ötletem nincs. Együtt élő macskákat nehéz külön etetni. Vagy kezdettől fogva próbálni kell nevelni őket, hogy melyik tál kié! Vagy különzárva kell őket etetni, majd utána el kell venni a tálakat.
A nimfapapagájok megfelelő tartástechnológia mellett 15-20 évig is élhetnek.
Állatpatikában vagy állatorvosnál lehet kapni fürösztőszert! Ezzel alaposan le kell fürdetni!
A papagájok táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon a Madarak táplálása menüpontban olvashat. Jobb, ha a madarat távol tartja a ceruzáktól!