1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A szőrhullást a fültő- és tarkótájékon nemcsak ekcéma okozhatja, hanem inkább gombásodás vagy atkásság. Ha a kenőcs kenegetése ellenére rosszabbodott a helyzet és a nyuszi rosszul viseli a szagát, akkor el kell hagyni a kenőcs használatát, és kezelni kell gombásságra vagy atkásságra, amit orvos állapíthat meg.
A talp bőrének pirosodását sok minden okozhatja. Rendszerint a nagyobb testsúly, a rossz talpazat, hajlam, illetve az irritáció a fő ok. A vitaminhiánytól is lehet gyulladásos a bőr. Az Ön esetében javasolnék alomcserét, több vitamin adását, és ha elhízottak a malacok, akkor a testsúly rendezését. A Neogranormon nagyon jó bőrpuhító, emellett még körömvirágos krémmel is érdemes kenegetni a lábat.
A szem könnyezésének sok oka lehet: huzat, megfázás, fertőzés, fogprobléma, stb. Minden esetben javasolt megmutatni állatorvosnak a nyuszit, hiszen komolyabb betegség is lehet a háttérben, és kezelésre szorulhat.
A kisnyuszinak hathetes koráig az anyja mellett a helye. Addig nyúltejen él, és mellette már meg lehet kóstoltatni vele a szénát, majd fokozatosan adagolni neki a répát, almát, stb. Ha kéthetesen nincs rá mód, hogy az anyjával legyen, akkor starter nyúltápot, és esetleg kecsketejet lehet neki adni, amire nem mindig reagálnak kedvezően, gyakran van tőle hasmenésük.
Érdemes lenne állatorvossal átnézetni a kis állat száját, hátha fognövekedési problémáról van szó. Esetleg ételmaradék van a szájában, amit a nyelvével próbál eltávolítani. Ha kislány degu van a közelében, akkor még az udvarlási magatartás sem kizárt.