1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Lehet hangszálgyulladása akár megfázástól,akár a túl sok "nyivákolástól" a tüzelési időszakban. Ivartalanítást javasolnék,és valószínűleg az ágybavizelés is megszűnik ezáltal.
Üdvözlöm! A madárpókok a vedlés előtt néhány héttel beszüntetik a táplálkozást, színük kifakul, matt lesz. Ilyenkor a terrárium egy eldugott zugába húzódik, ilyenkor nem tanácsos zavarni. Az állat "megfakulása" az ún. vedlési nyirok okozza, ami a régi és az új bőr között helyezkedik el, ezzel is könnyítve a vedlést, mert ez a folyadék felpuhítja a pók bőrét. A vedlés előtt egy hálót sző, amibe "hanyatt" fekszik és így szabadul ki a régi bőréből. A vedléskor a terrárium páratartalmát meg kell emelni, mert ha túl száraz a levegő, akkor beleszorulhat a pók és elpusztulhat. Ezt bepermetezéssel, óvatosan végezze el! A vedlés után a hátán marad és a lábaival "pumpál". Nem kell megijedni ilyenkor, ez természetes folyamat. A vedlés után kb. 1-2 hétig ne kínálja meg a pókot táplálékkal! A bent felejtett tücsök, meg is tudja ölni az állatot ilyenkor, mert a pók teljesen védtelen! Mit csinálj, ha vedlik a pók? Madárpók, a tökéletes háziállat
Általában az a bevett gyakorlat, hogy az új helyre kerülés után a kiskutya néhány napig ugyanazt kapja, mint előtte a tenyésztőnél, és csak ezután próbálkozzanak áttérni más táplálásra, vagy más táp, eledel etetésére. A fokozatosság fontos ugyanis a megfelelő bélműködés kialakulása miatt. Ma már rengeteg féle kutyatáp kapható száraztáp és konzerv formájában is, de akár házikosztot is adhat (csak ebben az esetben nagyon nem mindegy az, hogy konkrétan mit). A kész kutyatápokból a korának és fajtájának megfelelő változatot kell használni (jelen esetben nagytestű fajtáknak való junior tápot). A napi etetések szám legalább 3 legyen, de lehet ennél több is. A tehéntej sok kutyánál hasmenést okoz, ha ezt tapasztalják, akkor ne adjanak neki ilyet. A kutyák helyes táplálásáról egyébként nagyon sok hasznosat olvashat egy nem régen megjelent kitűnő könyvben, Dr. Fodor Kinga írta, a címe: Mit egyen a kutyám? Minden könyvesboltban kapható.
Az utazás okozta stressz is jelen lehet még - tehát még aktívabbá válhat, de az is előfordulhat, hogy már eleve beteg halat vásárolt vagy a szállítás során megsérült. Fontos, hogy megbízható helyről vásároljunk halakat és alaposan nézzük meg vásárlás előtt a példányokat, hogy az ilyen eseteket elkerüljük! Olvass tovább! Milyen az ideális akvárium az aranyhalak számára? Az aranyhal 3 kívánsága
Igen, ehetnek szőlőt, ahogy más gyümölcsöket is, de csakis mag nélkül, a mag ugyanis mérgező anyagokat tartalmazhat! Ne adj neki túl sok gyümölcsöt, hogy elkerüld a nyuszid elhízását! Üdvözlettel: Háziállat Magazin