1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A hanghatás elleni ún. deszenzibilizáló tréninggel. Ennek részletes leírása meghaladja ennek a fórumnak a lehetőségeit. Amennyiben igényli, keressen meg elérhetőségeimen. Üdv: Stefan Siman
Kedves Károly! Nem derül ki, hogy a vásárolt szukának mik a kórelőzményi adatai, azaz a korábbi vemhességek során adódott-e valamilyen probléma. Amennyiben lehetséges erről is meg kellene próbálni információt gyűjteni. Így nehéz megmondani, hogy az egyszeri ellési komplikációk okoztak-e valamilyen károsodást. A sikeres fedeztetés érdekében a következő alkalommal az ovuláció idejét kellene meghatározni, ezt progeszteronszint - vizsgálattal, illetve a hüvelykenet citológiai vizsgálatával lehet, ezt állatorvosától kérheti. A vérzés valamilyen felszálló fertőzés következménye is lehet, ezt is figyelembe kell venni a következőkben.
A hasvízkór tipikus tüneteivel találkozott. Sera Baktopur Direkt vagy Dezinfekt-Aquafurán ill egyéb állatorvos által javasolt antibiotikumos kezelésekkel lehet próbálkozni, de a gyógyulás általában csak korai felismerés és kezelés esetén lehetséges. A hasvízkór az egészséges, megfelelően táplált, jó körülmények között élő halakat nem támadja, ennél a betegségnél (is) a gyógykezelési próbáknál sokkal fontosabb - és hatékonyabb - a megelőzés! A kezelés megfelelő szerek és adagolás esetén is gyakran sikertelen ilyen esetekben, mivel alapvetően a legyengült halakat támadja meg könnyebben a betegség.
A patkányok etetése során jól lehet felhasználni az állati eredetű takarmányokat is, de túl sokat nem szabad belőlük adni. A tapasztalatok szerint a patkányok szívesen megeszik a macska száraztápokat (nem a konzerveket!), a lisztkukacot, reszelt sajtot, kevés túrót, esetleg más húsféléket. A lényeg: csak keveset egyszerre.
Mindegy, hol szedte össze. Sürgősen féreghajtás kellene a cicádnak. Vidd orvoshoz minél előbb!