1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
Mindenképp ivartalanítsd! A viselkedési gondok nem teljesen biztos, hogy megoldódnak, de jó eséllyel valamennyire lenyugszik, a tüzelő szukák után pedig akkor már biztosan nem fog kajtatni. Ajánljuk az ivartalanitas.hu weboldalt, ahol minden tévhitet eloszlatnak a szerzők!
Ezt vizsgálat nélkül lehetetlenség megmondani.
Én is arra gondolok, hogy a kevés mozgás, meleg, elhízás miatt befülledt.
Egyrészt felejtse el azt, amit a tenyésztő mondott, másrészt keressen fel egy állatorvost, akiben megbízik, és vele beszélje meg a kutya etetésének részleteit, harmadrész vásárolja meg Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című nem régiben megjelent szakkönyvét (bármelyik könyvesboltban kapható), amiből sok hasznos ismeretet szerezhet erről a kérdésről.