1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A kérdésre egy állatorvosi vizsgálattal, esetleges röntgen- vagy ultrahang vizsgálattal lehet választ kapni.
A tollak a következő vedléssel fognak cserélődni.
A kan kutyák általában 6-7 hónapos kortól ivarérettek, az egyes fajták között lehetnek eltérések. A fedezést a tenyészérettségtől kezdhetik el, amely kb. 1 éves kora után kezdődik.
Az ausztrál laposfarkú papagájokra jellemző a már korábban a nimfapapagájok esetében említett "szárnycsík", vagyis a tojó ivarú madarak szárnyának fonákoldalán szabályos vonal mentén fehér, vagy sárga pettyek láthatók minden tollszáron. A képek nagyon kicsi felbontásúak, így ivarmeghatározásra alkalmatlanok. A jobb oldali madár talán hím, de sajnos egy hibrid (sápadtfejű x keleti rozella), így lehetséges, hogy nem ivarképes. A balodali madár a keleti rozella un. rubin színváltozata, amely tulajdonság megnehezíti a szemrevételezés alapján történő ivar beazonosítást.
Kedves Kérdező! A 14 nappal túlhordott vemhesség valóban kissé hosszúnak tűnik, ultrahangvizsgálattal kellene tisztázni a kiskutyák fejlettségét. Ehhez sajnos a tulajdonosnak is hozzá kellene járulnia a dologhoz. Ha viszont nem vemhes a kutya, akkor elsősorban álvemhességre lehet gondolni, amit gyógyszeresen kezelni kellene.